Lídr soutěže nad naše síly, proti Strakonicím první výhra

09.11.2014 09:42

Díky odložení domácího duelu se Strakonicemi se naěe družstvo U19 zapojilo do oblastní soutěže až jako poslední a hned proti nejtěžšímu možnému soupeři BK Sokolov, jenž je posledním vítězem soutěže a aktuálně neporaženým lídrem tabulky. V Sokolově se náš tým od úvodních minut přesvědčoval o tom, kdo je na hřišti pánem a v poločase jsme prohrávali již o 30 bodů. Soupeř své vedení navyšoval i po změně stran a celkem v poklidu si dokráčel ke třetí výhře v soutěži. Našim kluků uštědřili domácí lekci v poměru 126:69. Nutno ovšem dodat, že ostatní předchozí soupeři Sokolova odešli ještě s větším debaklem.

BK Sokolov - Sokol Bor 126:69 (35:9; 57:21; 91:48)

Body: Křižka 45, Červený 10, Kovanda 8, Sochor 6, Bufka, Seigerschmid, Suchý a Šizling

TH: 19/30 - 63,3 %

Nedělní odložený zápas proti hráčům z jihu Čech byl o poznání povedenější. Naši kluci šli od úvodních minut za výhrou, ale bohužel se jim po celý zápas nepodařilo zlomit soupeřův odpor. Strakonice neodradila ani zhruba dvacetibodová ztráta. Hosté se v poslední desetiminutovce dokázali přiblížit na rozdíl pouhých pěti bodů, ale zvrátit průbeh utkání na svou stranu se jim naštěstí nepodařilo, našim borcům se podařilo přečkat nejtěžší chvíle a utkání dokázali dotáhout do vítězného konce. Premiérová výhra v soutěži měla podobu 85:74.

Sokol Bor - SK Strakonice 85:74 (22:15; 43:28; 68:51)

Body: Křížka 31 (1 x 3), Červený 27, Kovanda 20, Sochor 4, Suchý 2, Seigerschmid 1, Bufka a Šizling

TH: 6/12 - 50 %